Definice funkcí koupelny

Kúpeľňa je veľmi špecifický priestor a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Hoci sa to nezdá, projektovanie kúpeľne nie je jednoduchou záležitosťou. Ak budeme robiť unáhlené rozhodnutia, môže sa nám prihodiť, že naša kúpeľňa bude nepohodlná.

Vo väčšine prípadov sa musí kúpeľňa prispôsobiť rôznym potrebám a to všetkých členov domácnosti. Niet pochýb o tom, že rozvrhnutie, veľkosť a umiestnenie prvkov v kúpeľni by malo zaistiť maximálne pohodlie pre všetkých. Už na začiatku plánovania alebo rekonštrukcie sa musíte rozhodnúť, či to bude kúpeľňa pre jednu osobu, pre pár alebo rodinu s deťmi. Mali by ste tiež zvážiť, či bude kúpeľňa používaná seniorov alebo osobami so zdravotným postihnutím.

Po druhé, kúpeľňové armatúry nám slúžia po mnoho rokov, a preto by sme mali starostlivo popremýšľať o tom, ako budeme používať našu kúpeľňu teraz a ako sa môžu naše požiadavky zmeniť v priebehu rokov. Je ťažké meniť pozície vecí v kúpeľni, takže si musíme byť istí, že vieme, ako budeme všetko užívať do budúcnosti. 

Pri vykonávaní týchto rozhodnutí môžeme nájsť inšpiráciu v klasických kúpeľňových riešeniach. Na základe účelu kúpeľne a typu jej hlavných užívateľov je definovaná úžitková povaha kúpeľne. Podľa nás, by mal každý typ kúpeľňového príslušenstva poskytnúť maximálny komfort pre všetkých členov domácnosti. Štandardy tiež definujú v akej časti bytu či domu by mala byť kúpeľňa umiestnená.

KONFIGURÁTOR NÁBYTKU DOMINO