Zelené a tyrkysové

 

Zelená je osviežujúcou, upokojujúcou farbou, utišujúcou nervové vypätie, prinášajúcou harmóniu, nastoľujúcou pokoj a mier. Je farbou prírody, jari a znovuobnovenia života. V závislosti od odtieňa môže byť použitá v najrôznejších interiérových dizajnových kontextoch a štýloch – od klasických a rustikálnych (tlmené tóny) až po avantgardné a moderné (čisté a ostré tóny). I keď tieto farby nebudú kúpeľňovou dominantou, môžeme oživiť akýkoľvek interiér jej akcentmi – ako živými, či umelými rastlinami.

Svetlo zelená farba, pripomínajúca patinu na medi, je odtieň používaný v maďarskom tradičnom ľudovom umení. Perfektne ladí ako farebný akcent ku všetkým prírodným materiálom a prvkom, dokonale harmonizujúci s pieskovými odtieňmi alebo drevom. Na druhej strane tmavozelená je hlbokou farbou lesa, ktorá sa hodí ku všetkým štýlom.

Nádych modrej vnesie k sviežej zelenej farbe pastelový odtieň, ktorý navodzuje náladu presvetlenosti a priezračnosti v každej kúpeľni. Čistota a nevšednosť ponúkaná touto farbou ladí dokonale aj s ostatnými, tmavšími tónmi zelenej. Tyrkysová je jednou z najobľúbenejších kúpeľňových farieb vďaka asociácii s morskou vodou a exotickou dovolenkou. Odlišné odtiene tyrkysovej použité v kúpeľni nám uľahčujú relaxáciu. Kombinácia zelenej a modrej v jednom tóne farby spôsobí, že kúpeľňa vyzerá čerstvo a sviežo, čisto a priestornejšie, než v skutočnosti je. Tyrkysové pozadie navyše umocní krásu čistej bielej keramiky.

Nájdite si svoju kúpeľňu v našich Inšpiráciách.