Krémové, hnedé a béžové

Poznáte farbu Ecru?

Slovo "ecru" pochádza z francúzska a znamená "nebielená". Ecru farba nebielenej bielizne, zmes žltej, šedej a hnedej farby. Jednoducho povedané krémové odtiene. Táto veľmi tlmená farba je vhodná pre moderné súčasné interiérové vyhotovenie, rovnako ako pre tradičné a vidiecke. Dôraz je tu kladený na žiar zemitých tónov. Teplý tón tejto farby redukuje pocit strohosti a neútulnosti, dodávajúc interiéru pôvab a eleganciu. Zároveň robí priestor viac lákavý a vľúdny. Opticky ho rozširuje a teda je vhodná ako dominantná farba. Rovnako ako pri bielej, aj pri ecru farbe hrajú dôležitú úlohu doplnky, ktoré sa k tejto farbe veľmi jednoducho a hravo kombinujú.

Hnedé a béžové

Farby piesku, kameňa a dreva sú obľúbené do kúpeľní všetkých veľkostí a štýlov. Sú neutrálne a jednoducho použiteľné v mnohých kombináciách. Dovoľujú nám cítiť sa bližšie k prírode a zmierňujú prísnosť a tvrdosť chladnej keramiky a armatúr; robia interiér útulným, vrelým a dôverným.  Tieto farby sú bezpečne použiteľné ako v malých kúpeľniach, tak v kúpeľňových salónoch, alebo v hotelových izbách.

Použitie hnedého dreva, pieskovej žltej alebo béžových dlaždíc robí priestor hrejivejším a vyvoláva pocit domova. Pri tejto farebnej škále hrá veľkú rolu aj štruktúra materiálu, čo môže významne ovplyvniť výsledný dojem. Hnedá a béžová však vyzerajú úžasne samostatne aj ako podklad pre kontrastné farby - zelená, fialová, modrá, žltá, červená. Ktorú by ste si vybrali?

 

Pozrite sa na ďalšie hnedé či béžové kúpeľne v našich Inšpiráciách.