Biele

Biele kúpeľne pôsobia elegantne, ale zároveň luxusne. Je len na vás, k akým trendom sa rozhodnete vašu kúpeľňu nasmerovať. Vďaka bielej farbe môžete byť veľmi kreatívni.

Biela je v skutočnosti absenciou farby. Je neutrálna, čistá a svieža, pôsobí v interiéri extrémne hygienicky, a preto je pre kúpeľňu voľbou číslo 1. Či už ladíte kúpeľňu v klasickom alebo modernom duchu, biela farba vytvára priestor pre maximálnu flexibilitu vo výbere dekorácií.

Je rozhodne najčastejšie používanou farbou kúpeľňovej keramiky. Bielu je možné bez rizika kombinovať so všetkými farbami – ako sýtymi, tak jemnými pastelovými tónmi. Táto neutrálnosť ponúka  príležitosť hry svetla. Či bude kúpeľňa s prevahou bielej pôsobiť chladno a klasicky, alebo útulne a teplo, to vo výsledku záleží na ostatných farbách použitých v  interiéri. Avšak kúpeľňa iba v bielom tóne sa môže javiť stroho a drsne a pôsobiť neútulným dojmom. Pri výbere bielej ako hlavnej farby v kúpeľni, by sme mali venovať pozornosť jej odtieňom, ktoré sa od seba často zásadne líšia – od studenej namodravej po krémovú a dokonca žltavú. Výsledná kombinácia studených a teplých variantov potom môže spôsobiť nepríjemný efekt náhodnosti a chaosu.

 

Nielen biele kúpeľne nájdete v našich Inšpiráciách.