Čierne a sivé

 

Hoci čierna farba nie je typickou farbou do kúpeľní, často je však doplnkom a zvýraznením odlišných prvkov kúpeľne, dodávajúc dotyk klasickej elegancie. Najbežnejšou kombináciou je čierna s bielou. V takom prípade sa vyplatí oživenie interiéru aspoň pomocou farebných doplnkov a výber vhodného osvetlenia. Táto idea má svoje výhody, pretože, podľa výberu farebných akcentov, je možné meniť charakter kúpeľne. Obzvlášť pri zameraní na geometrické tvary je jedným z variantov kombinácia čiernej s inými silnými farbami – to umožňuje dosiahnutie variácie zaujímavých efektov – od klasických po kubisticky avantgardné. Napriek tomu by čierna farba mala byť aplikovaná s opatrnosťou, predovšetkým v malých priestoroch. Nielen kvôli schopnosti opticky zmenšiť priestor, ale aj pre negatívnu vlastnosť čiernej farby a to jej depresívny charakter. 

Čoraz populárnejšími sa stávajú odtiene čiernej - grafitová a sivá. Farba grafitu v matnom vyhotovení môže byť používaná v rámci tradičného aj súčasného dizajnu.  Inšpirácia v prípade tejto klasickej farby vychádza z prírodných materiálov hornín a kameňa. 

Sivá je považovaná za studenú farbu, ale aj napriek tomu skvelo dopĺňa mnoho výrazných farebných akcentov a materiálov. Svetlejšie odtiene sivej môžu v určitých kombináciách tvoriť modernú alternatívu bielej farbe a podobne ako biela dávajú priestor vyniknúť farebným doplnkom.

  

Čerpajte nápady aj z našich čiernych kúpeľní v Inšpiráciách.