Červené, ružové, oranžové

Červená? Ružová? Oranžová? Ktorú z týchto výrazných farieb si vybrať a ako ich skombinovať?

Červená farba je farbou energie, vitality a životnej sily.  V nadmiere však môže dráždiť a obťažovať.  Táto farba nie je typickým kúpeľňovým variantom, zriedkakedy ju nájdeme ako dominantnú. I napriek tomu sa veľmi dobre hodí na zdôraznenie a akcentovanie rôznych častí interiéru. Ak by ste predsa len chceli použiť červenú ako hlavnú farbu danej miestnosti, je vhodné taktiež popremýšľať o jej neutralizácii výberom nie príliš jasného a ostrého odtieňa alebo variantu s bielym podtónom. Nutné je mať na pamäti to, že kúpeľňa je miestom odpočinku a pokoja a červená môže do týchto vlastností zasahovať.

Ružová je romantickou farbou. Je ľahko kombinovateľná s väčšinou neutrálnych farieb. Svetlá pastelová harmonizuje s jemnými líniami keramiky a dreveným lemovaním, vytvárajúc tak jedinečný a jemný interiér.

Oranžová funguje podobne ako červená, iba oveľa jemnejším spôsobom. Nie je tak provokujúca a dráždivá, ale naopak je to hravá a energická farba. V moderných interiéroch sa stretávame s kombináciami zelenej a oranžovej a/alebo čiernej. Takéto ladenie vyžaduje veľmi starostlivé plánovanie jednotlivých prvkov. Oranžová je dobrou možnosťou farebného akcentovania, napríklad ako vzor na steny alebo uteráky, ktoré do kúpeľne vnesú dynamiku a optimizmus. 

Nielen červené kúpeľne nájdete aj v našich Inšpiráciách.