Kúpeľne so šikmými stropmi

 

Mnohé interiéry môžu predstavovať problém pre svoje neobvyklé tvary, výšku alebo iné stavebné proporcie a využitie prvkov v podobe šikmých stropov, nosníkov a nosných stĺpov, podláh s rozdielnymi úrovňami či schodísk uprostred miestnosti. To všetko je však príležitosťou na vytvorenie jedinečného a komfortného interiéru.

Zaujímavým riešením je zasadenie vane pod skosenie - najmä ak nad ňou umiestnite výklopné strešné okno. Kúpeľ s výhľadom na oblohu bude skvelým zážitkom bez ohľadu na počasie. Len nezabudnite na základné pravidlo: vybavenie kúpeľne musí byť naplánované spôsobom, ktorý vám umožní sa pred neho voľne postaviť. Výška miestnosti v tomto prípade nemôže byť menšia než 190 cm.

Podobne ako šikmá strecha, tak aj výklenky, rohy alebo stĺpy v priestore sú limitujúce, ale dajú sa efektne využiť. Mať voľný roh neobvyklého tvaru alebo rozmerov môže byť veľmi užitočné. Umývadlo alebo toaleta umiestnená v rohu kúpeľne umožňuje lepšie využitie priestoru a zároveň ponúka možnosť vytvoriť zaujímavé a originálne rozloženie interiéru. Ak máte vyhovujúci roh, ponúka sa aj zváženie oválnej alebo asymetrickej vane. To zvyšuje nielen komfort používania vane, ale taktiež zlepšuje proporcie interiéru. V adaptovaných miestnostiach sú taktiež časté výklenky/niky a stávajú sa ideálnym miestom na umiestnenie sprchy. Jednoducho nainštalujte sprchovú vaničku a zástenu a vytvoríte tak prepychové miesto na osprchovanie, často oveľa lepšie než také, čo sú na trhu dostupné. Bohužiaľ, stĺpy a nosníky sa často nachádzajú na veľmi nevhodných miestach, ktoré bránia jednoduchému usporiadaniu interiéru. Je potom obzvlášť náročné nájsť dobré miesto pre veľké zariadenie, ako je vaňa. Našťastie teraz si môžete vybrať z rôznych tvarových variantov vaní: asymetrické, hranaté a oválne. 

V našich Inšpiráciách sa určite nájdu aj ďalšie možnosti využitia atypického priestoru.