Kúpeľne pre deti

 

Kúpeľňa je miestom, kde sa naše deti učia, ako sa o seba starať. Osvojujú si základné hygienické návyky a starostlivosť o svoju upravenosť a vzhľad. Na zaistenie maximálnej bezpečnosti používania toalety dieťaťom by sme taktiež mali zaistiť, aby na dieťa pri vykonávaní osobnej hygieny nemohlo nič spadnúť. Veľmi užitočné sú rôzne druhy dverných zámkov pre skrinky a zásuvky. Deti sa taktiež môžu udrieť do hlavy o vyčnievajúce hrany skriniek, takže by sme mali do kúpeľne zadovážiť nábytok  so zaoblenými hranami a tvarmi. Na ostrých okrajoch môžete taktiež použiť plastové krytky. Je taktiež dôležité nainštalovať na dvere do kúpeľne zámok, ktorý je možné otvoriť zvonku kvôli možnosti zamknutia dieťaťa vnútri.

Ak ste si istí bezpečnosťou toalety pre vaše dieťa, môžete sa zamerať na pohodlie a estetiku interiéru. Príjemná a veselá atmosféra kúpeľne urobí deti šťastné, zatiaľ čo budú vykonávať svoje hygienické rituály. Keď príde slovo na otázku dizajnu, je dôležité skombinovať funkčnosť a úžitok so zábavou. Kúpeľňa by mala byť srdečná a útulná. Voľba farby závisí samozrejme od členov domácnosti, ale základný princíp je umiernenosť/ striedmosť. Je dôležité, aby sa dieťa v kúpeľni cítilo pohodlne, ale zároveň bolo stále zamerané na to, čo tu má vykonávať. Mali by sme si vybrať jednu základnú farbu a doplniť ju farbou kontrastnou alebo zvoliť jemne odlišný odtieň. Výber by mal smerovať k svetlým, univerzálnym farbám, keďže je neskôr jednoduchšie zadovážiť k nim farebné doplnky .

Ak chcete v kúpeľni vytvoriť útulnú atmosféru, môžete ju jednoducho ozdobiť pekne zarámovanými rodinnými fotografiami, portrétmi obľúbených postáv a zvierat.

 

Pozrite sa na ďalšie možnosti detských kúpeľní v našich Inšpiráciách.