Séria Nova Pro

Dokonale navrhnutá z hľadiska funkčnosti a estetiky. Taká je najnovšia kolekcia keramiky a nábytku NOVA PRO značky KOLO. Nahradzuje mnoho rokov známy bestseller - série keramiky Nova a Nova Top.

Za dobu viac než 20 rokov sa predalo až 8,7 miliónov kusov výrobkov série Nova a Nova Top, ktoré sú inštalované vo viac než 6 tisíc verejných budovách a miliónoch súkromných kúpeľní. Tieto série boli úplnými lídrami v oblasti vybavenia projektov v celej strednej Európe.
Teraz prišiel na rad nástupca…

Kolekciu Nova Pro tvorí 115 produktov v 5 funkčných a zároveň dizajnových sériách navrhnutých pre kúpeľne rôzneho typu a určenia. Môžu byť použité pre aranžovanie kúpeľní jak v bytoch, rodinných domoch, tak aj vo verejných objektoch. Platí to taktiež pre sanitárne miestnosti so zvláštnymi požiadavkami na funkčnosť a hygienu, okrem iného v nemocniciach, opatrovateľských domoch, školách alebo materských škôlkach.

Dve série produktov Nova Pro, v oválnom alebo obdĺžnikovom dizajne, sú tu pre dokonalé zladenie so zodpovedajúcim štýlom kúpeľne. Obe série ponúkajú rôzne modely umývadiel v niekoľkých rozmeroch. Možno ich doplniť stĺpom, polostĺpom, spodnými skrinkami alebo inštalovať na dosku alebo do dosky. Vďaka tomu je možné vytvoriť priestor, ktorý bude nielen dokonalý svojim vzhľadom, ale umožní i optimálne využitie každého priestoru.

Výrobky Nova Pro Pico sú navrhnuté pre malé kúpeľne. Ponúkajú aj tie najmenšie umývadlá (šírka 36, 45 cm), ktoré spolu so závesným WC s dĺžkou iba 48 cm poskytnú potrebné vybavenie a pritom pomôžu zachovať maximálnu funkčnosť kúpeľne.
Séria Nova Pro Bez Bariér je odpoveďou na potreby starších a postihnutých osôb. Okrem produktov s ergonomickými tvarmi a rozmermi zvyšujúcimi ich funkčnosť pre osoby s obmedzenými pohybovými schopnosťami, obsahuje táto séria aj špeciálne sedadlo a antibakteriálnu záchodovú dosku.

Séria Nova Pro Junior, ktorá vznikla s myšlienkou na tých najmenších, sa výborne osvedčuje napr. v materských školách. Nízka záchodová misa, farebné ovládacie tlačidlo pre závesné WC, farebné sedadlá a malé umývadlá vytvárajú deťom prívetivé prostredie a výrazne uľahčujú vstup do „takmer dospelého” sveta.

Hygiena a hospodárnosť
Vďaka jednoduchým tvarom minimalizujúcim usadzovanie nečistôt a inovatívnym technickým riešeniam, je udržovanie čistoty v kúpeľni vybavenej produktmi Nova Pro veľmi jednoduché.

Inovatívna závesná záchodová misa Nova Pro Rimfree nemá splachovací kruh. Je to riešenie vyvinuté s cieľom uľahčiť udržiavanie hygieny a čistoty. Absencia kruhu znamená absenciu miest, kde sa môže usadzovať špina a baktérie. Vďaka tomu je tiež možné znížiť spotrebu používaných čistiacich prostriedkov a tiež spotrebu vody.
Všetky závesné misy Nova Pro sú prispôsobené pre úsporné splachovanie 4/2 l. Spolu s inovatívnymi podomietkovými modulmi Technic GT vytvárajú úplne nový štandard na trhu umožňujúci výrazné obmedzenie nákladov na spotrebu vody.

Každodenný komfort
Pohodlné uloženie kozmetiky či toaletných doplnkov spríjemňuje používanie kúpeľne. Toto umožňujú priestorné, dobre organizované interiéry skriniek určených pod umývadlo, bočné a tiež napr. skrinky zavesené nad umývadlom. Vďaka hotovým riešeniam, ako sú moduly pre zabudovanie inštalačných modulov alebo panely pre umývadlo, je možné obmedziť náročné stavebné práce a množstvo obkladačiek v kúpeľni na minimum. Nábytok je vyrobený vo farbách biela lesklá a sivý brest a má kvalitné kovanie so systémom tichého dovierania a otvárania jedným dotykom push-to-open.

Nekonečné možnosti
Komfort, trvanlivosť, inovatívne riešenie a moderný dizajn nie sú jedinými triumfami kolekcie Nova Pro. Táto séria je navrhnutá tak, aby uspokojila náročných užívateľov v každom, i najnáročnejšom priestore.
NOVA PRO dôstojne nahradzuje svojich predchodcov – prvú sériu kúpeľňovej keramiky KOLO Nova (1993) a Nova Top (1999). Tieto série začali rozvoj a pokrok v oblasti vytvárania prívetivého kúpeľňového priestoru, vnímania jeho funkčnosti a vzhľadu. Upozorňujú investorov a architektov na potrebu navrhovať tento typ interiérov.